приезд
13
август
выезд
14
август
  • Гарантия самой низкой цены

  • Бесплатная отмена резервации

  • Резервация без кредитной карты


Światowy Dzień Emoji
Światowy Dzień Emoji
опубликованно 17 июля 2018

Czy wiecie dlaczego wśród emoji znajdują się takie grafiki jak góra Fuji, brama Tori czy japońska waluta? Odpowiedzią na to jest właśnie początek emotikonów.

Emoji to słowo wywodzące się z języka japońskiego, w którym oznacza po prostu piktogram. 
Pierwsze ikonki powstały pod koniec lat 90-tych, Ich twórcą był Shigetaka Kurita, który zaprojektował zestaw ikon odzwierciedlający najpopularniejsze ludzkie gesty oraz elementy jakie znajdziemy w swoim najbliższym otoczeniu.
Dopiero rok 2011 umożliwił nam korzystanie z ikonek na innych systemach operacyjnych. Wówczas do oprogramowania iPhone’ów, wgrano zestaw podstawowych ikon. Dlaczego właśnie Iphone? Otózto. Gdy nowy model Iphone pojawił się na Japońskim rynku był tylko jeden problem: brak możliwości używania ikon Emoji przez co Japońscy konsumenci trzymali się z dala od zakupu nowego iPhone'a. Wtedy właśnie dyrektor naczelny firmy Apple na rynku japońskim - Masayoshi Son zwołał konferencję prasową, na której przekonał firmę Apple do faktu, iż w Japonii e-mail bez ikon Emoji nie jest e-mailem". W wyniku czego firma Apple szybko natychmiastowo aktualizację, dodając najistotniejsze ikony dla iPhone'ów.
Dziś w oprogramowaniu IOS, na Androidzie, w Facebooku i Messengerze jest ich ponad 800.
A co Wy myślicie o takim sposobie komunikacji?

Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера.

ОК, закройте